cz sk en de ru

JOE MUCZKA JR.

     
JOE MUCZKA JR.
VERNISÁŽE
  ABOUT ME

Som umelec. I keď som vo svojom živote robil aj kopu iných vecí, vždy som dúfal, že sa raz stanem profesionálnym maliarom. Maľovanie je energia môjho života. Keď maľujem, cítim, ako žijem.

Už ako malý chlapec som často potajme zašiel do ateliéru môjho starého otca za vôňou farieb, za obrazmi a tou neopakovateľnou atmosférou umeleckého priestoru. Díval som sa na obrazy a skúšal si predstavovať, ako vznikali. Pamätám si to ako dnes. Ten pocit vo mne zostal navždy... od toho okamihu som bezpečne vedel, že budem maliarom, že maľovanie bude hrať v mojom živote veľkú úlohu.

Profesionálnym maliarom som sa stal v roku 1996, kedy som 800 mariek z výhry v turnaji v šípkach investoval do maliarskych potrieb a začal maľovať priamo v uliciach Nemecka. Som presvedčený, že by som to dnes urobil znovu. Bola to najlepšia investícia môjho života.

V roku 2012 som začal úspešnú spoluprácu so spoločnosťou AuroGenio, ktorá sa špecializuje na oblasť Art Investment. Vďaka tejto spolupráci sa moje obrazy dostali medzi verejnosť po celom svete a ich hodnota niekoľkonásobne vzrástla.

Za svoje dielo som taktiež získal ocenenie Európskej únie umenia Zlatá Europea za celoživotnú oddanosť a prínos umeniu. Stal som sa tak členom Klubu laureátov Európskej únie umenia.

www.joe-muczka.com

    BOX_142_1406644798 BOX_142_1406647490
OCENENIE
         
         
 

VIDEA